Jdi na obsah Jdi na menu
 


Taneční soubor v Březníku vznikl již v roce 1952. Zakládající členkou byla paní Věra Dobrovolná a učitel Bohumil Coufal. Soubor se zúčastňoval různých kulturních akcí v Březníku a okolí. První velká akce byla I. spartakiáda, na které vystupovaly krojované skupiny a mezi nimi náš březnický soubor. Při zfilmování celovečerních filmů – „Náš dědek Josef“ a „Rodáci“ jsme též vystupovali na několika natáčeních. Ve Strážnici jsme vystupovali v pásmu „Ta brněnská brána“ za vedení Dr.Jelínkové.

Mezi významné akce našeho souboru patří vystoupení v maďarském městě Debrecea, kde na tzv. květinových slavnostech vystupoval za okres Třebíč. Soutěže folklorních souborů Velká nad Veličkou a Rešice. Společná vystoupení s Třebíčanem a Vysočanem Jihlava na různých kulturních akcích – Horácký bál atd. Celkově cca. 20 i více vystoupení za rok – estrády k různým příležitostem VČS, MDŽ, setkání důchodců aj.

Obrazek

V současnosti soubor funguje pod vedním paní Hany Bábuňkové. V posledních letech je hlavní činností souboru vystupování na plesích, hodech a slavnostních příležitostech v Březníku a širokém okolí. Folklorní, taneční, textová a hudební náplň našeho repertoáru plně čerpá z místních horáckých a březnických zdrojů. Kroje jsou ručně vyšívané březnickými děvčaty.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Muzika

(Ing.Vlastimil Pokorný, 1. 7. 2016 17:50)

Dobrý den , brouzdám tady po fotkách , ale nikde jsem nenašel snímek kapely , bez které si neumím folklorní soubor představit . Kdysi jsem v takové kapele působil a tak bych rád viděl i tu Vaši . Snad soubor netančí na reprodukovanou hudbu . A tak jsem zvědav , jak ta kapela vypadá , jaké má obsazení a podobně . Snad si mého dotazu někdo všimne a odpoví mi na všetečnou otázku .
Děkuji Pokorný , Náměšť.n.O.